02 Sty
11:44

Wykrywanie i leczenie boreliozy

Z sezonu na sezon w Polsce odnotowuje się coraz więcej kleszczy i coraz powszechniejsze zachorowania na boreliozę. Przyczyną tej niebezpiecznej sytuacji są niedługie oraz zbyt ciepłe zimy. Według uczonych kleszcze są jednymi z najbardziej niebezpiecznych przedstawicieli królestwa zwierząt na świecie. Średnio dwadzieścia pięć procent kleszczy może zarazić boreliozą, dlatego tak niesamowicie ważne jest usunięcie kleszcza prędko po wkłuciu oraz obserwacja swojego zdrowia.

Co to jest krętkowica kleszczowa?

Choroba z Lyme jest wywoływana przez bakterie z rodzaju Borellia, a wektorem choroby są pajęczaki Ixode. Do zachorowania dochodzi , gdy zainfekowany kleszcz, kłując swoją ofiarę, wytwarza ślinę oraz wytwarza wymiociny. Choroba z Lyme jest chorobą dotykającą wiele narządów. Choroba z Lyme to najpowszechniej występująca choroba wywoływana przez kleszcze i najpowszechniej występująca choroba zakaźna w naszym kraju. W przypadku nieleczenia występuje u człowieka w kilku etapach: etap infekcji zlokalizowanej, etap infekcji rozproszonej i etap infekcji przewlekłej.

kleszcz na skórze człowieka

Symptomy boreliozy

Etap infekcji zlokalizowanej

Rumień pełzający- do dwudziestu jeden dni od ugryzienia w miejscu występowania kleszcza pojawia się plama rumieniowa bądź pojedyncza grudka. Wyprysk w szybkim tempie się rozrasta, a miejsce ukłucia jest czerwone najbardziej. Mogą pojawiać się także pęcherze.
Podwyższona temperatura,
Silny ból głowy,
Silny ból stawów,
Dreszcze,
Ogólne osłabienie,
Chłoniak limfocytowy- pojawia się u jednej dziesiątej zarażonych. Jest to niebolesny, bordowy guzek.

Etap infekcji rozproszonej

Stan zapalny stawów,
Stan zapalny serca,
Zapalenie nerwów czaszki,
Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Etap infekcji przewlekłej

Zanikowe zapalenie skóry.
Borelioza układu nerwowego- występuje u jednej dziesiątej chorych. Polega na zaburzeniu czucia, porażeniu nerwów oraz zaburzeniu funkcji poznawczych i pamięci.
Łagodne zapalenie mięśni.

 

Rozpoznawanie i leczenie

Główną rolę gra rozpoznawanie serologiczne, ale gdy u chorego występuje rumień wędrujący, nie bierze się wyniku pod uwagę, ponieważ wynik może wyjść nieprawdziwy. W wypadku boreliozy układu nerwowego niezbędne jest badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Coraz popularniejsza wśród pacjentów jest badanie skanerem F-Scan 4. F-Scan jest odmianą dla tradycyjnego biorezonansu.

generator plazmowy RPZ15

Tradycyjnie boreliozę leczy się za pomocą antybiotyków. Wybieranie pomiędzy konkretnymi antybiotykami zależy od etapu przypadłości. Najczęściej antybiotykoterapia może trwac od dwudziestu jeden dni do dwudziestu ośmiu dni. Terapia antybiotykami cieszy się skutecznością w niecałych stu procentach. Innym sposobem leczenia jest użycie generatora plazmowego RPZ-15. Urządzenie skutecznie zmniejsza liczbę bakterii w organizmie, a wiecej na ten teama można znaleźć na stronie: www.apiterapie.pl.

«

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *