17 Lut
12:00

Street Art

Street Art, Malunki ścienne - TrafnystrzalDziedzina sztuki, która powstała na ulicy. Nie każda praca określana jest jako sztuka, dlatego często sztuka uliczna może kojarzyć się z wandalizmem. Głównie, kiedy natrafia się na ścienne malowidła grupy kibicowskiej. Jeżeli do malowidła w przestrzeni publicznej zobowiążą się uzdolnieni artyści, w takiej sytuacji przyjemne popatrzeć na coś wyjątkowego. W większości przypadków Street Art kojarzy się z Graffiti, które wykonywane jest na sporo metod. Graffiti jest pełne nasyconych kolorów, a kluczowe narzędzia dla Graffiti to marker, spray albo wałek . Zwykłe wykonanie odbywa się ręcznie lub w użyciu szablonów.

Techniki wykonania Graffiti

Spośród rodzajów wyróżnić można Graffiti: knit, 3D, reklamowe, szablonowe, artystyczne, abstrakcyjne, sportowe, light, literowe, narracyjne, polityczne, erotyczne jak również fotorealistyczne. Wykorzystywanie poszczególnego sposobu Graffiti wymaga wiedzy o sztuce współczesnej, żeby wykonywać oryginalne prace. Profesjonalne Graffiti ma swój początek w sytuacji, kiedy artysta jest gotów podjąć się każdej pracy, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak również na zewnątrz – niezależnie od formatu oraz stosowanej metody. Dla Graffiti często odnajdzie się właściwe miejsce, to głównie powierzchnia gładka, np. ściana w biurze albo ściana budynku. Podobnie jak w każdej z rodzajów sztuk plastycznych, malunek Graffiti można wykonać na zlecenie. Graffiti stworzone w ramach usług w wykorzystaniu fachowych narzędzi w sposób znaczący odróżnia się wobec amatorskich tworów, które psują wygląd w przestrzeni publicznej.

Wielkogabarytowe malunki ścienne

Wielkie malunki ścienne wzbudzają największą ciekawość. Tylko wielki malunek ścienny ma tak ogromny rozmiar. Wielkogabarytowy malunek, który da się zobaczyć z dalekiej odległości sprawia ogromne wrażenie. Wykonanie muralu techniką 3D jest zdumiewająco efektywne. Trójwymiarowy efekt, wytwarza wrażenie, jakby malunek był w jedności z otoczeniem.

« »