04 Lut
12:00

Kosmetyki stworzone z naturalnych składników

Kosmetyki naturalne - Trafnystrzal.plCzy warto zastąpić kosmetyki standardowe, kosmetykami stworzonymi wyłącznie z naturalnych składników? Kosmetyki pochodzenia naturalnego są świetne dla ludzi z alergią. Tradycyjne środki higieny mogą być za bardzo agresywne. Zaś kosmetyki naturalne są łagodne i dedykowane są dla każdego typu skóry. Więc z czego tak właściwie najczęściej produkowane są kosmetyki naturalne? Są to naturalne ekstrakty, oleje, wyciągi roślinne lub wosk pszczeli. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że kosmetyk naturalny zawiera w składzie substancje pochodzenia zwierzęcego jak mleko lub lanolina.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Składniki powinny pochodzić ze specjalnych upraw – troszcząc się, aby pochodziły z niezanieczyszczonych upraw. Podczas wyboru musimy koniecznie wziąć pod uwagę skład, ponieważ można być uczulonym na niektóre składniki. Również zbyt duże stężenie ziół czy aromatów może spowodować zaczerwienienie skóry, wysypkę lub inne dolegliwości. Wybrany kosmetyk nie powinien zawierać sztucznych barwników, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów, parabenów, SLS, parafiny, PEG-i czy też silikonów.

Dobre kosmetyki naturalne – jak je rozpoznać?

Na rynku wielu jest obecnie firm, które proponują w swojej ofercie kosmetyki naturalne. Ale czy rzeczywiście kosmetyki opisywane jako „bio” lub „eko” są naturalne? Niestety całkiem spora grupa producentów chciałaby tylko złowić klientów na dobre hasło. Na co więc zwrócić uwagę? Spis składników na opakowaniu powinny wykazywać nazwę i ilość składników od tego, którego jest najwięcej. W zasadzie im mniej składników, tym dla nas lepiej. Składniki użyte do produkcji danego kosmetyku powinny być w 100% naturalne. Najlepiej, jeżeli kosmetyk będzie zawierał nie więcej niż 5% substancji syntetycznych. Żadna nazwa kosmetyku, ani oznaczenie nie daje gwarancji co do jakości, dlatego lepiej rozejrzeć się za produktami z certyfikatami.

« »