16 Lut
12:00

Graffiti – co to jest?

Graffiti na zamówienie - TrafnystrzalGraffiti, czyli Street Art. O graffiti można mówić wtedy, kiedy w miejscu publicznym konkretnego miejsca namalowane zostały prace artystyczne, które często obierają charakter zjawiska kulturowego. Od dawien dawna prace posiadają przesłanie ideowe, mające wzbudzić emocje oraz nakłonić do działania. Graffiti jest również formą wyrażania siebie, a służy realizacji dowolnego celu. Dzieje się tak za sprawą indywidualnej potrzeby kształtowania historii, jak również dzielenia się doświadczeniem życiowym. Stworzone prace najczęściej miały i mają charakter anonimowy, natomiast autorzy w większości wybierają jako środek do autoprezentacji pseudonim artystyczny. Graffiti razem z rozwojem cywilizacyjnym i kulturowym zmieniło swoje funkcje. Wtedy kiedy zapanował pokój i dostatek – ta forma sztuki ciągle porusza problemy krajowe oraz świata, jednakże istnieje możliwość, aby zrealizować Graffiti na zamówienie. Zlecenie może przybrać formę wielkogabarytowego malunku lub zostać wykonane na ścianie wewnątrz hali sportowej albo sklepu.

Zlecenie na Graffiti

Graffiti na zlecenie? To zupełnie coś nowatorskiego. Artyści, którzy są doświadczeni w sztuce malarstwa są zdolni przełożyć własne umiejętności na jakikolwiek format powierzchni. Co jest oryginalnego dla Graffiti? Graffiti posiada bogatą kolorystykę, a nowoczesne realizacje zostają namalowane prawie na stałe. Wykorzystanie nowoczesnych technik 3D lub UV dostarcza dużo wrażeń. Nawał wizualizacji cyfrowej w telewizji lub sieci pomniejsza wartość przekazu graficznego. W przypadku Graffiti jest całkowicie inaczej. Graffiti jest rzadko spotykane, zatem rzuca się w oczy – http://nietak.eu.

Graffiti dla dzieci i dorosłych

Wykonywanie Graffiti dla znacznej części osób ma znaczenie symboliczne, ale oprócz tego jest świetnym sposobem spędzania czasu. Rodzina mając udział w warsztatach Graffiti może podjąć próbę wykonania artystycznego malowidła według własnej wyobraźni. Namalowanie mamy albo taty lub zezowatej ryby musi być nie tylko zabawne, ale dodatkowo sprawia dużo radości. Malowidła mogą zostać zrealizowane na dużym formacie, dzięki temu można całą rodziną podjąć się zabawy. Takich warsztatów można szukać w ofertach firm artystycznych.

« »